Pagoda 2 oraz MicroVee z Prodrone.pl

DSC_1996-2

Tuż przed Polską edycją Pucharu Świata FAI w Gdyni Bartek z Prodorne.pl podesłał mi jeszcze cieplutkie anteny MicroVee ze złączem u.FL pasującym do ImmersionRC Tramp oraz do TBS Unify.

Miałem mało czasu na zrobienie ładnych zdjęć, ale właściwie nie liczą się zdjęcia, a to jak anteny działają i po zawodach mogę z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że działają bardzo dobrze. Podczas całych zawodów mimo tego, że na stadionie były metalowe elementy, które wprowadzały zakłócenia -anteny od Bartka zapewniły mi bardzo dobry obraz na całym torze. Anteny są wykonane bardzo estetycznie, a co najważniejsze każda z nich jest przed wysyłką sprawdzana na analizatorze a wyniki pomiarów są dołączane do każdej anteny.

W zestawie z antenami dostajemy zestaw elementów mocujących, które ułatwiają zamocowanie anteny w wybranym miejscu na quadzie.

DSC_2004

Przed zawodami Bartek zaprojektował oraz wydrukował na moją prośbę mocowanie specjalnie do ramy DemonRC Furia.

DSC_1997

W przesyłce znalazłem również nową wersję Pagoda 2, którą Bartek nazwał Stub. Jest fajna bo krótki przewód umożliwia zamontowanie anteny blisko quada co zapobiega wpadnieciu anteny między śmigła przy jej wygięciu po crashu.

DSC_1998

A tak wygląda antena Pagoda 2 Stub na DemonRC Furii

DSC_2033

 

Konkluzja po kilku tygodniach użytkowania:

Micro Vee jest anteną idealną do quadów, w których chcemy maksymalnie obniżyć wagę całości i walczymy o każdy gram. Pracuje bardzo dobrze i przy lataniu quadem wyścigowym daje nam bezproblemowy zasięg sygnału video. Obraz jest czysty, chociaż jest to antena liniowa i tłumienie między nią, a typową koniczynką wynosi 3dB co jest dosyć dużą liczbą. W moim wypadku nie do końca się sprawdziła ze względu na swoją delikatną konstrukcję. Każde nieoczekiwane spotkanie z ziemią powodowało, że antena się wyginała, a ostatecznie uległa uszkodzeniu. Nie miało by to miejsca jak bym latał z np kamerą HD, która dała by odrobinę osłony przy nagłych kraszach. Antenę polecam dla osób, które walczą o każdy gram wagi przy budowie swoich maszyn. Trzeba pamiętać żeby antena była zamontowana w taki sposób, by była jak najmniej narażona na uszkodzenia mechaniczne.

Pagoda 2 wersja Stub: na krótkim przewodzie jest anteną znaną chyba przez wszystkich, którzy mają do czynienia z FPV i quadami wyścigowymi. Wymyślił ją Maarten Baert’s i udostępnił dla wszystkich swoją pracę bezpłatnie, pliki można pobrać na licencji Creative Commons Attribution-ShareAlike 4.0 International License. Powiecie, że każdy może sobie taką antenę zrobić ? Tak, macie rację ale w przypadku anten wykonanych przez Prodrone.pl zachowany jest bardzo wysoki standard wykonania oraz coś czego nie spotkałem w innych antenach a mianowicie praktycznie niezniszczalna obudowa która dzięki temu, że jest wykonana z bardzo wytrzymałego filamentu oraz temu, że sama antena została wklejona na stałe w drukowaną obudowę jest praktycznie niezniszczalna. Jedyną rzeczą, którą dodałem od siebie to kilka warstw koszulki termokurczliwej, którą założyłem na przewód anteny po to żeby się nie wyginał. Przy każdym kontakcie z ziemią wyginał się na prawo i lewo, co skończyło by się w końcu jego zniszczeniem, po tym zabiegu Pagodę 2 z Prodone.pl męczę i do tej pory nie udało mi się jej zniszczyć.

Do niedawna latałem tylko i wyłącznie na antenach ImmersionRC SpiroNet RHCP ale z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że jeśli ktoś potrzebuje dobrej i mocnej anteny, która potrafi znieść bardzo dużo to zadowoli go antena Pagoda 2 z Prodone.pl

Tak wygląda Pagoda 2 od Bartka po kilku tygodniach intensywnego męczenia dodam, że nadal działa bardzo dobrze.

DSC_2069

DSC_2068