Pagoda 2 oraz MicroVee z Prodrone.pl

Tuż przed Polską edycją Pucharu Świata FAI w Gdyni Bartek z Prodorne.pl podesłał mi jeszcze cieplutkie anteny MicroVee ze złączem u.FL pasującym do ImmersionRC Tramp oraz do TBS Unify. Miałem mało czasu na zrobienie ładnych zdjęć, ale właściwie nie liczą się zdjęcia, a to jak anteny działają i po zawodach mogę z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że działają bardzo dobrze. Podczas ... Read More »

Recenzja ramy DemonRC Furia

Kilka tygodni temu dostałem przesyłkę ze sklepu DemonRC, znalazłem w niej ramę DRC Furia, którą Adam przysłał mi do recenzji. Rama została stworzona do szybkiego pokonywania torów wyścigowych, oraz do latania freestyle. Konstrukcja true X oraz bardzo dobre proporcje zapewniają jej doskonałe rozłożenie ciężaru, co skutkuje idealnym prowadzeniem quada tak, jak chce pilot. Na rynku jest dostępnych bardzo wiele ram, ale dzięki unikalnej ... Read More »

Recenzja silników Cobra Champion 2205/2300kv

Silniki do recenzji zostały dostarczone bezpośrednio przez Cobra Systems Niedawno otrzymałem do testów i recenzji nowe silniki Cobra Champion 2205 2300kv. Wcześniej używałem silników Cobra CM2204 2300kv, obecnie na stałe latam racerami, które wyposażone są w silniki klasy 2205. Recenzję napisałem na podstawie doświadczeń z innymi silnikami, na których miałem możliwość latać. Do zeszłego roku w kilku moich quadcopterach miałem zamontowane silniki Cobra ... Read More »

Wyścigowa rama RACH 5″ od HD AirStudio

Dzięki uprzejmości Jakuba z HD AirStudio otrzymałem do testów produkcyjną wersję ramy RACH 5″. Jako że nie jestem zwolennikiem ram typu tower trochę sceptycznie podszedłem do budowy testowego quada. Po otrzymaniu przesyłki z lekką niecierpliwością otwierałem paczkę. Do tej pory latałem quadami z ramą w klasycznym układzie czyli typ XT z pokładem na którym było dosyć dużo miejsca. Pierwsze wrażenie ... Read More »

Test ciągu silników EMAX RS2205 2300kv

Dzięki uprzejmości sklepu Gearbest.com otrzymałem do testów silniki EMAX RS2205 2300kv. Poniżej przedstawiam film z testu statycznego na hamowni Turnigy przy użyciu pakietu 4S. Read More »

O mnie

Witaj, Mam na imię Piotr, jednak w świecie wyścigów racing quadów jestem również znany jako Kacper. Miło mi, że odwiedziłeś moją stronę. Długo zastanawiałem się jak powinna ona wyglądać i co powinno się na niej znaleźć. Szukając inspiracji, przeglądałem wiele serwisów internetowych, by w końcu zdecydować, że będę umieszczał na niej relacje z produkcji maszyn, które buduję dla siebie oraz ... Read More »

QX80 – czyli czym latać w zimę

Dzięki uprzejmości Gearbest.com dostałem do testów malutki, szczotkowy quadrocopter który w sklepie znajduje się pod nazwą Fluoreon QX80 80mm Mini RC Quadcopter Frame Kit – PNF. Wbrew temu co sugerują zdjęcia w sklepie, otrzymujemy w pełni złożony sprzęt niemalże gotowy do lotu, wystarczy zainstalować micro odbiornik, ustawić go odpowiednio w cleanflighcie, ustawić odpowiedni kanał na wyposażonej w nadajnik video 25mW kamerze ... Read More »